sünnituse järel 14.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor! Sünnitasin 3 aastat tagasi ja sellest ajast on mul suurenenud tupevoolus. Vahetult pärast sünnitust enam ja nüüd ehk pisut vähemgi, kuid ikkagi enam kui enne lapse sündi. On see tavaline?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlasti peab tegema analüüsid ja välistama põletikku. Mingil määral võib olla voolus tingitud ka hormonaalsest muutusest, mis on tekkinud peale sünnitust. Põhjuseks võivad olla ka laienenud tupe sissekäigust jne. Võiksite proovida ka tupe kuulikesi,mis on sobilikud tupe mikrofloora parandamiseks. Seda kõike saate täpsemalt teada, kui külastate günekoloogi.