pikk menses 13.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 31-aastane.6 aastat tagasi oli keisrilõige (laps oli minu kohta liiga suur).

Minu probleemiks on liiga pikk menses.Häired algasid umbes 3 aastat tagasi.

Tsükkel on üldiselt regulaarne 29-33 päeva. Mensese 4 esimest päeva on ka kõik normaalne,ei tule liiga palju ega liiga vähe verd.Siis lõpeb nagu kõik ära , jääb vähene pruunikas voolus, mis kestab mõnikord veel 10 päeva.Sellel ajal on ka tuim valu kõhus.Olen selle probleemiga pidevalt arstil käinud.Lahendust pole.Onvõetud kõikvõimalikke põletiku proove, samuti ultraheliga uuritud,kõik on korras.Vahepeal kasutasin SILESTI (6 kuud).Sellel ajal vaevusi ei olnud.Kuid pärast lõpetamist läks asi veel hullemaks.Muidu pole mitu aastat mingeid meetmeid rasedusest hoidumiseks kasutanud, aga rasedaks pole jäänud,kuigi sooviksin.Milles probleem võiks olla.

Ette tänades!

K. Tartust

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Pikaleveniv menstruatsioon võib olla tingitud emakakontraktsioonide nõrkusest,sest keiserlõike ajal tehakse emakasse ristilõige ning emaka kontraktiivsus väheneb.Kuna Teil esineb aga menstruatsiooni ajal tuim valu kõhus,mis ovulatsiooni pärssiva preparaadiga taandus,võiks kahtlustada endometrioosi. Kindel diagnoos eeldab siiski endometrioosi visualiseerimist laparoskoopiaga ,sest liited varjavad tihti endometrioosi kolde.Rääkige sellest probleemist oma günekoloogile,kes vajadusel suunab Teid erialaspetsialisti juurde.