Nuvaring. 29.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lasin omale Nuvaringi välja kirjutada, ei teagi, kas tegin õieti. Siiani võtsin ras. vastaseid tablette. Nüüd on mul aga mõned mureküsimused. Kas Nuvaringiga koos võib kasutada libestusgeele (olen kasutanud seda, mis teepuuõli sisaldab)? Kas on võimalik, et ta ka wc potti võib kukkuda ja mis siis teha? Kas Nuvaringiga on tõesti suurem oht saada põiepõletik, võrreldes teiste rasestumisvastaste vahenditega, nagu seal infolehel kirjas on? Põiepõletikke on mul olnud ja neid ma kardan. Tänan Teid nõuande eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Libestusaineid võib kasutada koos. WC-sse kukkumise võimalus on väga väike, pole siiani ette tulnud. Põiepõletike teke oht on individuaalne, otseselt põiepõletiku see ei tekita. Soovitaks teil ära proovida ja leida enda jaoks sobiva rasestumisvastase vahendi. Dr Kadastik