triquilarist loobumine 19.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 aastane neiu ning pisut üle aasta tarvitanud antibeebipille Triquilar. Kuna läksin oma poisist lahku, siis puudub ka püsiv seksuaalpartner ning seega konkreetne vajadus pille kasutada. Praegu on mul tabletivaba periood, ent kaks pakki on mul veel alles. Lõpetamisel kardan aga, et hakkan taas vaevlema tsüklihäirete käes. Viimased on mind vaevanud menstruatsiooni algamisest alates (14 eluaastast). Olen läbinud ultraheliuuringu, kus selgus, et tegemist on tsüstiliste munasarjadega (loodan, et diagnoosi kirjeldus läks ikka täppi). Kas rasestumisvastaste tablettide tarvitamine lihtsalt tsükli korrapärasuse eesmärgil õigustab end? Või peangi häirete all kannatama? Või on ehk mingeid muud ravi võimalusi?
Ette tänades,
Agnes.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Lõpetage see rasestumisvastaste pillide kasutamine.Selleks,et m.tsükkel taastuks ei ole küll vaja niisugust ravi.Kui olete ravi lõpetanud ja m.tsükkel ei taastu ,pöörduge oma günekoloogi poole ja paluge määrata hormoonide sisaldus vereseerumis.Siis saab ka määrata vajadusel ravi. Edu soovides,Maie Väli