infektsioon 16.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on üks mure, ehk saaks sellele lihtsa lahenduse. Nimelt oli mu mees pikalt väga haige ja seetõttu käis harvem duši all kui tavaliselt. Pesi küll end kiiresti ja kergelt, kuid ilmselt mitte väga korralikult ja vahepeal oli isegi paarinädalane paus. Olime küll mõned korrad ka vahekorras. Siis tuli mul menstruatsioon ja pärast seda vahetult olime uuesti vahekorras. Ning tundsime mõlemad pärast seda, et kuidagi kibe ja valus on. Nüüd on sellest mitu päeva möödas, aga tulemus ei ole paranenud, tunnen sellist "tulitavat" tunnet ja pidevat sügelemist. Päris kindlasti on see põhjustatud meist endist, sest oleme olnud ainult omavahel. Kas see võib olla mehe vahepealsest pesematusest põhjustatud infektsioon ja kas seda on võimalik lihtsalt millegi apteegist saadavaga ravida? Kui kaua selline tunne võiks kesta (otsustasime mõne aja vahekorda vältida, aga minu ebameeldiv tunne püsib)? Tänan Teid ette.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvaksin küll et hügieen on äärmiselt oluline ja kaebused võivad olla tingitud teile sattunud mikroobidest. Soovitaks ikkagi pöörduda arsti poole ja võtta analüüsid ja määratud retseptiravimid kasutada. Analüüsi võttes saab ka täpselt selgusele kaebuste põhjusele. Kui te soovite mitte arsti poole pöörduda, siis soovitaks panna tuppe FEMIGELI(infolehelt täpsem juhis). Preparaat on looduslik ja parandab tupe mikrofloorat ja võib väiksemate hädade puhul aidata. Dr kadastik