Emakapolüübi eemaldus. 04.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul avastati emakapolüüp.Lähen prooviabrassioonile.Kuna olen reesusnegatiivse verega, kirjutas günekoloog mulle seks puhuks ravimi Rhesonatin, mis maksvat kusagil 1000 EEku.Kuna oman ravikindlustust, huvitab mind, miks pean opile minnes ise selle ravimi ostma ja kas minuga on ses suhtes õigesti toimitud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Emaka polüübi eemaldamisel ei pea Rhesonatiivi tegema. Seda tehakse ainult raseduse katkestamise järgselt , raseduse iseensliku katkemise järgselt, emakavälise raseduse järgselt ja ka sünnituse järgselt ja seda kompenseerib haigekassa kindlustatud naistel. Süst tehakse selleks et järgmise raseduse ajal ei tekiks reesunegatiivsetel naistel antikehi,mis on kahjulikud lapsele. Antikehade teke on seotud ainult eelnevate rasedustega, mitte polüübiga. Dr Kadastik