valge eritis vahekorra ajal 08.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et vahekorra ajal ja ka orgasmi ajal väljub tupest rohkelt limajat valget ja läbipaistvat eritist. Kas see on normaalne ja kui on, siis miks see nii on?

Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Jah,see on täiesti normaalne seisund.Emakakaelakanalist erituv lima iseloomustab menstruaaltsükli faasi.limaeritus on eriti rohke ovulatsiooni ajal .