rasestumisvastane plaaster 26.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 30 a.naine,kes peale sünnitust palus oma kohalikul perearstil kirjutada rasestumisvastaseid plaastreid.Arst kirjutaski-CLIMARA.Võtsin küll info lehe lahti,lugesin ja üks sõna oli küll rasestumisest,kuid eelkõige pika lugemise ning mõttetöö tagajärjel,sain aru,et need plaastrid vist küll 30 aastasele naisele kasutamiseks ei kuulu.Kusjuures ei kaitsnud end vahekordade ajal ka millegi muuga ning tõeline mure on nüüd ka oma tervise pärast.Kas need plaastrid ohustasid minu tervist v.a.rasenemine,mis ma võin ju olla ja kas arstil ravimi kirjutamisel eksimine on ikka inimlik????Lugupidamisega Ülle.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Need plaastrid, mis on mõeldud teile kui rasdestumisvastaseks on EVRA. Climara plaastid on naistele üleminekueas klimakteriliste kaebuste leevendamiseks, teile need küll ei sobi . Dr Kadastik