määrimine ja päevad 15.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20 aastane neiu ja häbiga pean tunnistama, et pole kunagi käinud naistearsti juures,hirm on nii suur ja suguelu olen elanud juba 5 aastat. Ja mul on olund 2 partnerit. Aaga nüüd probeelmi juurde.
Päevad algasid mul 11 aastaselt.Enam vähem käisid nag regulaarselt aga viimased pool aastat on nad väga täpselt käinud. Kui eelmine kuu hakkasid 8-ndal hakkasid järgmisel kuul ka päevad 8-ndal. See selleks. Aga võib olla see oluline.
Septembris olid mul päevad 9-13-ndani. Täiesti normaalsed päevad,nagu ikka. Oli möödas 8 päeva ja 22.septembril tundisn et nagu tuleks jälle verd.Läksin WC-sse ja oma imestuseks vaatasin et tuleb jälle verd. Kuid mitte sellist nagu päevade ajal.Selline tume ja klimpis.Nagu üldiselt võib öelda tulidki klimbid ainult.Aga mitte aplju päevas. Vähe aga siiski,määris ikkagi. See värk kestis 22 septembrist kuni 8-nda oktoobrini kuni hakaksid jälle päevad.Esimene päev tuli nii palju verd,et mul polegi vist ennem nii aplju verd esimesl päeval tulund. See päevade veri oli ikka õige värvusega,nagu alati. Aga minu üllatuseks olid päevad vaid 3 päeva,muidu on olnud 6-7 päeva. Ja nüüd pole kolm päeva ei päevi olnud ega määrinud.
Et mis siis minuga siin vahepeal toimus? Et miks tuli niimoodi verd? Valgevoolus on ka pragu täesti norm. Ei saa aru. Kas on see võiamlik, et olin rase, ja see katkes või midagi taolist? Üks märkus veel,see määriva vere lõhn polnud selline nagu päevade vere oma.Selline natuke hapukas aga mitte tugev lõhn. Õieti nagu polnudki lõhna.
Äkki oskate mind mu jutu põhjal natukene aidata,et mis see võis olla,millest see oli põhjustatud.
Närvipinge on hetkel suur ja ma võtsin kaks aastat tagasi väga palju juurde ja eelmine see talv võtsin 16 kilo alla. Kas see kõik võib olla seotud?
Kindlasti panen ka arst ijuurde aja kinni aga ennem ootan ära teie vastuse.
Kas sellised sümptomid võivad olla tingitud millestki väga tõsisest haigusest,nt vähk või on see midagi kergemat.
Väga segane jutt aga looda net saate mind natukenegi aidata.
Ette tänades,
väga murelik neiuke.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Päris kindlasti ei ole tegu vähi ega muu hullu haigusega.Võimalik,et oli tegemist raseduse iseenesliku katkemisega varajases järgus.Kindlasti on oma roll ka kehakaalu järsus kõikumises,aga täpsema diagnoosi saab panna siiski vereseerumi hormoonide määramisel.Pöörduge oma günekoloogi poole selle probleemiga ja siis saate ka põhjuse teada.Edu soovides,Maie Väli