Hematoom 04.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Raseduse alguses, 5. nädalal, oli väike verejooks, nädal peale seda öeldi ultrahelis, et kõik on korras. Nüüd ultrahelis käies (11. nädal) ütles arst, et on vana hematoom ja et võib veel verejooksu tulla.

Nüüd mul siis küsimus, et mis see vana hematoom tähendab ja mida see võimalik verejooks tähendab ja ega see ei tähenda, et rasedus võib katkeda?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Nn ''vana hematoom'' on resorbeeruv verevalum. See on koht, kust Teil raseduse alguses oli veritsus. Kui Teie raviarsti sõnul võib veel oodata veritsust, arvan ,et see asub emakakaela sisesuudme piirkonnas. Hematoomi sisu võib imenduda,samas mõnel juhul ka erituda emakakaela kaudu. Tavaliselt on sellisel juhul veri tumepunane, pruunikas. See ei tähenda, et rasedus hakkaks katkema. Küll tuleks kohe pöörduda naistearsti poole või haiglasse kui tupest eritub heledat verd,samuti kui tajute alakõhus või seljas valu ja pinget.

Tervitades Aire Sekavin