Põis haige? 05.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Arvan et olen külmetanud - põis on haige(on olnud varem ka, aga siiani olen abi saanud leesika teest) - selline ebamugav tunne ja natuke valus on pissimine(just viimane ots kui piss ära hakkab lõppema). Paar päeva tagasi oli uriinis ka verd - samuti tuli lõpuosas! Valus enam ei ole pissimine, aga ebamugav on kuidagi ikka. Leesikatee leevendab, aga tahaks päris lahti saada. Tupes esineb ka kihelust ja tuleb sellist valget limajat eritist. - need sümptomid algasid umb. nädal tagasi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvaksin., et teil on tupepõletikja suure tõenäosusega tupeseen. Sel juhul esineb kihelust ja voolust. Urineeriminse lõpul ebamugavus on tingitud sellest, et ärritusfaktor on ka kusiti ümbruses,. kusiti ju avaneb tupe sissekäigu läheduses. Leesikatee leevendab urineerimist, kuid tupes põletikku mitte. Lõpliku diagnoosi saamiseks peaksite ikkagi pöörduma günekoloogi poole. Kui teil ei ole võimalik kohe arstile minnna, siis apteegist võite osta Femigeli (käsimüük), mida pannakse paari päeva vahega tuppe ööseks. Täpne juhis on infolehel rohuga kaasa. Dr Kadastik