spiraali ja menstruatsiooniga seoses 29.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2000 a. paigaldati tavaline emakasisene spiraal teist korda. Menstr. käib regulaarselt u 30 päeva tagant , ei ole valulik ega rohke verega , tavaliselt 5,6 päeva.Aga kahe menst. vahel umbes kaks nädalat peale eelmise menst. algust tuleb 3-4 päeva verist limast eritist,vahel on eritis helepunane vahel pruunikas.Siis kõik möödub ja eritis on vähene ja ilma värvita.Nendel 3-4 päeval valusid ega muidu ebameeldivat tunnet ei ole.
Esimese spiraaliga kohanemine võttis aega umbes kaks aastat s.t. aeg-ajalt tuli pruuni eritist.
Kas kahe mestr. vahel verine eritis on normaalne ? Olen 40 aastane

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui analüüsid on korras ja teil mingeid kaebusi pole, siis võiks arvata, et määrimine on seotud ovulatsiooniga.Nimelt ovlatsiooni ajal on vähene määrimine. See kestab lühikest aega ja midagi halba selles ei ole. Dr Kadastik