agnucastoni mõju 28.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Naistearsti külastades kurtsin unetuse( ei jää üldse magama), närvilisuse ja depressiivse meeleolu üle. Menstruatsiooni tsükkel on kõikuv aga seda juba pikemat aega. Üks munasari on eemaldatud ja teisel raviti antibeebipillidega tsüsti. Arst soovitas agnucastoni ja unetuse vastu Stilnoxi. Kumbki ravim ei mõju. Und on ööpäevas max 2 tundi. Annust suurendada ei taha. Lisaks sellele hakkas tupest pruuni värvi ja tükiline voolus, mis kestab teist nädalat. Hakkasin kasutama ka hüpericumi. Kuidas need rohud koos mõjuvad, kas kindlasti peab ettenähtud kuuri lõpuni tegema ja kas naistearstil on õigus kirjutada välja ka kergeid antidepressante. Kõige rohkem tahaks korda saada unetsükli.
Parimat lootes
Eve

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Eve.
Soovitan Teil pöörduda psühhiaatri poole- vajate korralikku spetsialisti nõustamist ja ravi. Kui olete öösel magamata, põhjustab see kindlasti närvilisust, väsimust, depressiivsust. Ka menstruaaltsükli häired põhjustavad naisele ebamugavust, närvilisust, muret ja võivad süvendada depressiooni. Samas depressioon ise süvendab kindlasti unehäireid jne. Mida pikemalt selline olukord kestab seda rohkem tekib lisaprobleeme . Kasutate praegu taimseid preparaate, mille mõju ei ole Teile piisav. Depressioon on väga tõsine haigus, mis tihti on alahinnatud.
Ka naistearstil on õigus välja kirjutada antidepressante, kuid soovitan esialgseks konsultatsiooniks ikkagi pöörduda spetsialisti poole.
Jõudu ja edu soovides Aire Sekavin