tsüklihäire või midagi enamat? 27.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE
soovin rasestuda.
Rasedusvastased tabletid jätsin ära märtsis 2004. Esimesed päevad saabusid 35 päeva pärast ja olid vähese verega. Nendest järgmised päevad saabusid alles 114 päeva pärast!!!! ja olid ka vähese verega.
Arst tegi ka vereanalüüsi, mis näitas, maakeeli öelduna, et see hormoon on korrast ära,mis päevi esile kutsub. käskis oodata veel u 35 päeva, kuni tulevad uued päevad või KUI EI, lähen siis tema juurde, et siis võib-olla mingit ravi saada.

Soovin teada, et mis on kõige tavalisem, mis analüüse arstid sellistel juhtudel teevad? Mõned sõbrannad räägivad, et arst soovitas laproskoopiat, kirjutas hormoontablette, ovulatsiooni stimulaatorit jne
Mis oleks õige?

Kui tsükkel ON PIKK, siis kas on võimalik, et emaka limaskest kasvab liiga paksuks ( ei ole toimunud ovulatsiooni ja emaka limaskestale ei toimi kollaskeha hormoonid)?
Kas kergemaid analüüse võiks ka perearst teha? Näiteks seesama vereanalüüs?
Milla peaksin üldse siis muretsema hakkama, kui ikka rasedaks ei jää, oodatud on ju juba alates märsti keskelt?
Minu arst ütleb, et pole põhjust muretsemiseks. Mitte, et ma teda umbusaldaksin, aga kuna soov on nii suur, siis paratamatult tekib küsimus, et kuidas kõige kiiremini vastuseid saada ja mis oleks mõistlik teha???
Kas on ka mingeid analüüse,mida mees peaks juba tegema?
Mehel on üks munand, kas see võb rasestumist kuidagi mõjutada?
Kas see on normaalne, et pärast rasedusvastatse tablettide ärajätmist hormoonid nii sassi löövad?
Kas riiklikud haiglad ikka teevad nii palju analüüse, kui peaks või proovivad äkki raha kokku hoida?
Mis Teie sellise juhtumi puhul ette võtaksite?
ette tänades
Raili

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina kutsuks Teid oma vastuvõtule ja mitte erakliinikusse vaid Puusepa tn.1A,kab.1161.Saatekirja ei ole tarvis,küll aga peab ette registreerima ,tel.7319100.Ei ole mingeid piiranguid hormoonanalüüside tegemiseks,aga perearstid neid analüüse meelsasti ei tee.Aja kokkuhoiu mõttes võiks abikaasa ennast kirja panna anroloog dr.Punabi vastuvõtule.Soovitav oleks sperma analüüs eelnevalt ära teha.Edu soovides,Maie Väli