anaal seks 02.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline natuke delikaatne küsimus.Soovime mehega proovida anaal seksi,kuid olen natuke hirmul,sest olen kuulnud palju

hirmu lugusid sellest.Näiteks,et pärasool jookseb välja ja nii edasi.Tahaksin eelkõige saada nõu,et mida peaks silmas pidama.Kas on mingid spetsiaal nõuded?

Näiteks kuidas mees peaks tegutsema ja kuidas mina peaksin tegutsema?

kardan veel ka seda,et see on valus,kuid samas olen näinud erinevaid filme kus naised teevad seda mõnuga?

Palun andke nõu!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Kõik, mis Teile kahele sobib ja ei ole vägivaldne, on lubatud. Eelkõige rääkige oma hirmudest ja muredest partneriga, lugege harivat kirjandust.

Pornofilmidesse suhtuge huumoriga,see on ju äri.

Kuna füsioloogiliselt on looduses teisiti, tuleks tõesti ette valmistuda:

-hügieen on väga tähtis - kastuage meditsiinilist seepi Dercome Femme

-kindlasti on vaja kasutada lubrikante ehk libiaineid- apteegis on samalt firmalt Gleitgelen (sekspoodides on laiem ja kallim valik)

-suguliselt levivate infektsioonide vastu kasutatakse spetsiaalseid kondoome anaalseksiks (meeshomoseksuaalid)

-anaalseksile ei tohiks järgneda vaginaal- ja oraalseksi (peab olema "viimane" neist)

-mees peab olema eriti tähelepanelik ja mitte kiirustav, kasutama sobivat libiainet, mitte suruma peale oma tahtmist ja mitte olema vägivaldne

-Teie ei pea nõustuma olukordadega, mis on Teile vasuvõetamatud, Teie otsustate

-valu võib tõenäoliselt olla, sest pärasoole sulgurlihas ei ole nii elstne nagu tupeseinad ja võimalik, et pärasoolt sulgeva ringlihase funktsioon võib tõesti häiruda teatud juhtudel (pidamatus)

Lugupidamisega,

Teie dr.G.Litter