jalle see myoom 03.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
On vaga tore,et on selline koht,kus saab esitada sedalaadseid kysimusi.Lugesin siin palju myoomi kohta,kuid tahaks ikka ka ise yle kysida.
Olen 35 aastane naine,3 lapse ema.Pool aastat tagasi kontrollis avastati mul myoomkasvaja.Arst ytles,et emakas on suurenenud nagu oleks 7kuni 8 nadalat rasedust.Ta ytles,et pohjust muretsemiseks ei ole.Lasin paigaldada ka spiraali.Paevad on viimasel ajal paris vererohked ja on esinenud selliseid imelikke verejookse valel ajal.Arvan,et see on koik selle myoomiga seotud.Ka on tekkinud paevade ajal sellised kuumahood,millega kyll seda seletada,ei tea.
Akki oskate nou anda ja mida ma peaksin nyyd edasi tegema,kas kiiresti arsti juurde?
Teid ette tanades Kylli

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakamüoom on sageli vererohkete menstruatsioonide põhjustaja. 7/8 rasedusnädalale vastav müoomiga emakas vajab jälgimist, ravi pole vajalik. Kuna menstruatsioonid on spiraali tõttu samuti vererohkemad ja pikemad,siis ilmselt seetõttu ongi nüüd probleemiks ebaregulaarsed veritsused ja pikad vererohked menstruatsioonid. Soovitan loobuda spiraalist. See ei ole sobiv vahend. Teile sobiks kas hormoonspiraal või pillid.
K.Seemen