Naine ei saa orgasmi 28.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsimus on vist enam seksuoloogi valdkonda kuuluv, kuid äkki saate aidata.

Nimelt on mul partneriga (24) probleeme. Muidu on suhtes kõik normaalne, kuid voodis jääb naine külmaks. Ta väidab, et pole kunagi orgasmi saanud ega soovi üritadagi. Seksuoloogi jutule ta minna ei soovi, kuna ei usu, et teda seal aidatakse, nimelt on ta ise hariduselt psühholoog. Samas tekitab olukord probleeme minule. Olla seksuaalaktis teadmisega, et naisele see midagi ei paku ja ta on minuga vaid seepärast, et mulle head meelt valmistada ja vältida pingeid, ei ole normaalne. Ma sooviksin teda aidata, kuid ei oska. Olen üritanud sellest rääkida, kuid asjatult. Vaid harva saan ta nii kaugele, et tekib võimalus ettevaatlikult soovitada midagi ettevõtta. Ehk on viga minus. Olen normaalsete vajadustega mees (27) ja vajan partnerit, kes oleks seksuaalne (pean silmas seksuaalse alatooniga hellitusi, aktiivsust voodis). Ma hoolin oma elukaaslasest väga ega soovi, et me suhe, mis kestab juba 4ndat aastat, katkeks lihtsalt seetõttu, et me ei suuda probleemidele silma vaadata.

Kas on normaalne see, et inimesel puudub seksuaaltung?

Võib see olla tingitud mingist hormonaalsest häirest ja kas seda saab ravida?

Kas ja kuidas saab õpetada naist orgasmi saama?

Mida peaksin mina ettevõtma, kuidas käituma ja probleemi suhtuma?

Palun andke mulle nõu

Teid ette tänades

Toomas

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Toomas!

Hindan väga Teie avameelsust ja soovi probleemile lahendusi leida! Te olete üks kaasaegse arusaamadega mees, tuginedes vaid Teie kirjale.

See väide, et noor naine pole kunagi orgasmi saanud on küllalt sagedane ja tüüpiline. Seksoloogid on arsti haridusega, psühhiaatria eriala omandanud ja täiendanud end seksoloogias. Olen kindel, et tegevuslitsentsi omavad spetsialistid on tasemel. Tegeikult ei tea me koos Teiega, miks partner ei soovi abi. Ka paljudes kirjutistes väidavad tuntud psühholoogid, et sagedamini on psühholoogilised probleemid-ehk see on takistuseks. Kindlasi on muid lahendusi:

-"tänu" levinud ajakirjandusele jääb sageli petlik mulje seksuaalsusest

-võimalik, et tark on alustada naistearstist- see on naisele vasuvõetavam (ka uroloogid kiidavad naisi nende korralikkuse eest külastda naistearsti korrapäraselt erinevalt meestest) ja mõned tupepõletikud põhjustavad valureaktsiooni vahekorra ajal

-ei saa uskuda, et kirjeldatud olukorras "puudub seksuaaltung" , võimalik , et ettekujutus sellest on parneri arusaamadest erinev

-veelkord tunnustades Teie abivalmidust soovitan partneriga vestelda ja väljendada oma soove, ning pakkuda toetust ja abi ja soovitust pöörduda talle sobiva konsultandi poole (esialgu üksi)

-ka hormonaalsed jm. häired võivad olla, kuid diagnoosiks on vaja fakte (analüüse)

-kindlasi lugege kaasaegset professionaalset kirjandust

-käituge endiselt džentelmenina, suhtuge probleemi, mida Te koos suudate lahendada

Lugupidamisega,

Teie dr.G.Litter