iiveldus ja halb enesetunne 10.08.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane naisterahvas. Juba teist suve järjest tunnen end halvasti. Muul ajal mitte eriti. Peaaegu iga päev u. 10.30 hakkab väga paha olla. Aitab kui söön midagi. Magu on lausa katsudes veidi valulik. Kui ära söön on kõik palju parem. Kas võib see olla tingitud kuumusest? Söön muidu täiesti normaalselt ja mingeid toitumishäireid pole kunagi esinenud. Olen küll 170 cm pikk ja kaalun u. 53 kg, aga alakaaluliseks end küll ei pea. Iiveldus ei ole seotud kuidagi mens.tsükliga. Eelmisel suvel arvasin koguni, et olen rase, aga siis sügise saabudes läks see üle. Olen kahjuks väga väikese vedeliku tarbimisega. Palava ilmaga on jaladki õhtuks täiesti paistes. Töö on mul ruumis sees, aga liigun ka päris palju ringi ning tööd teen alle kuu aega.
Kas peaks minema vereproovi tegema või mingeid muid analüüse, see kehv enesetunne segab. Ja väsimus on ka kogu aeg.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Arvan,et peaksite konsulteerima kõigepealt perearstiga,kes teeks vereproovid ja vajadusel suunaks erialaspetsialisti juurde (esmaarvamuse järgi võiks see olla gastroenteroloog ).Toitumishäireks ma neid sümptomeid ei peaks,aga kui söök kaebusi leevendab,siis järelikult peaksite tihemini sööma.Kuna tarvitate vähe vedelikku,on ka seletatav,miks vaevused esinevad suviti.Igatahes pöörduge kõigepealt perearstile.Edu soovides,Maie Väli