karvakasv rinnal 09.07.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20-aastane neiu. Mul kasvavad rinnanibude ümber tumedad karvad. Kas võib olla tegemist hormonaalhäirega? Taustinfoks niipalju, et menstruatsioon ei ole mul ka eriti regulaarne. Kõige rohkem on olnud mõned kuud järjest regulaarne, aga üldiselt jääb enamasti hiljaks (seksuaalelu pole ma veel alustanud ja pille ei tarvita). Häirivad mind siiski väga need karvad rinnaümbruses. Mis põhjus võib olla ja mida saaks ette võtta?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Päris kindlasti ei ole Teil tegemist meessuguhormoonide üleproduktsiooniga.Ka ei ole Teie vanuses menstruatsioonitsükli häired erilise ohu näitajad.Kui need karvad Teid väga häirivad,siis on kõige õigem need maniküürkääridega hästi naha pinnalt ära lõigata.Kui aga aastatega karvakasv siiski süveneb,siis tuleks konsulteerida günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli