põletik... 22.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 24 a vana neiu ja mind vaevab järgmine mure, et mul tekib viimasel ajal väga kergesti põletik. Kaks korda järjest - sel kuul ja eelmisel kuul ka. Ma ise arvan, et see on see sama vana "armas" põiepõletik või on tupes midagi, mis omakorda mõjutab ka kuseteid?

Sain natuke külma ja järgmise p'eva õhtul oli käes. natuke valus urineerida ja pidev tuim valu alakõhus ja selline kibe tunne kusagil sügaval tupes vaid tegelikult ei saa enam isegi aru kus.

Kas asi võib olla ka selles, et tuppe on sattunud mingid pisikud, nt. suguühte kaudu või võib see olla mõni suguhaigus?

Selle põletiku vastu joon ma kummeliteed ja alguses kui asi hull oli siis võtsin rohtu nimega spasmotsüstenaal (mida enam tundub, et müüki ei toodagi) ja ka kuumaveevannid. ja kui ma neid nii pidevalt teen, siis läheb see kahe kolme päevaga üle, aga väike mure on nagu ikka, et kas asi on ainult külmetuses ja miks see nii kergesti tuleb. Sest kunagi raviti mul klamüdioosi ja ma loodan, et see sai siiski välja ravitud. Antibeebipille võtsin ma ka vahepeal, kuid see vaevalt, et seda mõjutab.

Ette tänades....

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Milline põletik teil on saab öelda teid nähes ja analüüse võttes. Kui kahtlus suguhaigusele, siis soovitaks ka mehel teha uuringud,