Kandidoos 15.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimased paar aastat olnud väga tõsises hädas tupe seenpõletikuga, mis retsidiveerub mitmeid kordi kuus. Praeguseks olen selle kontrolli alla saanud Diflucaniga, mida võtan nädalas 1x100mg. Ravi on suhteliselt kallis, kuid teist väljapääsu ei ole leidnud. Haiguse tegelikku põhjust ei ole arstid siiani seletada osanud.

Mind paneb hämmastama, kui paljusid naisi viimasel ajal sama haigus vaevab. 10-20 aasta eest ei teatud tupekandidoosist Eestis veel midagi. Paratamatult tekib mõte, et haigus on seotud keskkonna muutustega (kemikaalid, pesupulbrid, pesuloputusvahendid, pesukaitsmed, tampoonid), sest vaevalt, et naised ise palju põduramaks on jäänud. Sageli arvavad isegi arstid, et tegu on noorte, aktiivsete ja tervete naiste haigusega.

Tahaksin teada, kas Eestis on läbi viidud sellealaseid uurimusi? Millised on teiste riikide kogemused seoses tupe kandidoosiga?Tervitustega,Kristel

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tupeseen on suureks probleemiks igal pool. palju seostatakse seda just keskkonna muutustega, üldise ülepingega jne. Ravi on Eestis täpselt sama nagu teistes välisriikides. (Kasutatakse samu preparaate).Seni pole leitud sellist preparaati, mis ravib välja tupeseene täielikult. Efekt on rohkem ajutine. Kui mõjutavad faktorid jälle toimivad, siis tupeseen kipub ägenema. Paljuski oleneb organismi immuunsüsteemist. Sageli kaasneb seen ka muude orgasnismi haigustega.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Kandidoos ja rasedus

Tere!
Olen 7 nädalat rase ja mul lõi välja kandidoos. Kas raseduse ajal võib kasutada mingit ravimit kandidoosi raviks ja millist?
Tänan

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Raseduse ajal tupeseen on üsna tavaline haigus. Nimelt immuunsüsteem raseduse ajal soodustab seene teket, Ravima peab ja selleks on olemas apteegis saadavad salvid või gloobulid. Nimeks on klotrimazool. ...

Loe edasi

Kandidoos

Tere!
Kas kandidoos on pärmseenhaigus või lihtsalt seenhaigus..?
Mul on pidevalt vaevanud mure seenhaiguse pärast. Kui see ilmub, lähen kohe günekoloogi juurde, viimati kirjutati mulle Gyno-Pevaryl ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
kandidoos e. tupe (pärm)seenhaigus on kõige sagedasem naiste arsti poole pöördumise põhjus. Soodustavateks faktoriteks seeninfektsiooni tekkeks on organismi vasupanuvõime langus(põetud haiguse ...

Loe edasi

Kandidoos ja pärmitabletid

Kas pärmitablettide võtmine toidulisandina soodustab kandidoosi teket ja arnegut? Kui kandidoos on juba diagnoositud, kas siis tuleks pärmitablettide võtmine lõpetada?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Sellist teaduslikku uuringut ei ole tehtud.
Arstid toetuvad vaid akadeemilisele teaduslikule meditsiinile.
Võite ise proovida, mis juhtub, kui tarvitate toidulisandeid ...

Loe edasi

mure

Millist raviskeemi soovitate kui möllavad mõlemad -nii kandidoos kui vaginoos?
Olen aru saanud, et see on väga kehv variant.
Tänan!

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Vaginoos ja kandidoos esinevad väga sageli koos , sest nenda põhjused on samad. Raviks soovitan Vagisani-tupekuule, et normaliseerida tupe mikrofloorat.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: