kolmefaasilised ja ühefaasilised beebipillid 15.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Beebipillide kohta käiv materjal tundub väitvat, et kolmefaasilistel, muutuva hormoonidedoosiga pillidel on võimalike kõrvalnähtude (iiveldus, kaalutõus, vaginaalne kuivus) esinemine kõige vähem tõenäoline. Samas soovitatakse alustada madala hormoonidesisaldusega pillidest. Esimene silmahakanud kolmefaasiline kombineeritud pill, Triquilar, on aga praktiliselt igas faasis suurema hormoonidesisaldusega kui algajatele vist enim välja kirjutatav monofaasiline Logest. Kas on ka Triquilarist madalama hormoonisisaldusega kolmefaasilisi pille, või ei ole kolmefaasilised pillid algajale üldse eriti sobivad ?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ühefaasilistes tablettides on etinüülöstradiooli ja progesterooni hulk kõikides tablettides sama. Kolmefaasilistes tablettides on püütud järgida menstruaaltsükli normaalset östrogeeni-progesterooni suhet. Trikvilarist madalama hormoonsisaldusega kolmefaasilisi pille ei ole.Algajatele soovitaks monofaasilist LOGESTI või HARMONETTI.