aborditabletid 15.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas Eestis või lähiriikides on saadaval tabletiga aborditegemise võimalus ? Või millised on üldse sellealased võimalused ? Mingit reaalset vajadust momendil pole aga vahepeal oli väikene kahtlus ja suur mure, ja hea oleks olukorrast selles vallas teadlik olla juhuks kui midagi planeerimatut juhtub.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Eestis pole seda preparaati veel registreeritud. Arvan et lähitulevikus tekib ka Eestis selline võimalus. Samas pole see meetod sobilik kõikidele naistele, selleks on olemas omad tingimused ja näidustused.