kehakaal teeb muret 13.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Öelge palun, kas on olemas kaalu alandavaid preparaate, mis tõepoolest toimiksid? Apteekides on neid saadaval terve hulk, hinnaklass seinast-seina. Või on olemas mõjuvaid retseptiravimeid. Ise olen 30 aastane kerges ülekaalus naine, kes omaarust toitub küllaltki tervislikut. Kuid vahetevahel tulevad meeletud söömasööstud peale ja see tekitab depressiooni, et ma ei saa endast võitu. Olen käinud korduvalt kaalujälgijates ja alati umbes 10 kg maha võtnud (mida ma olengi soovinud), kuid soovitud kaal pole kunagi püsima jäänud, sest alati olen murdunud ning kõik tagasi söönud.

Teie vastust ootama jäädes, Ave.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Momendil on apteekides olemas VIAREDINI ja BIO-CLA 1000.Mõlemad preparaadid on käsimüügis .Kui olete Tartust või siit lähedalt,soovitan Teil pöörduda Kalle Kurvitsa poole,kes töötab UUES APTEEGIS,Pikk tn.62.Ta on ka interneti kliinik,ee vastaja ja võib-olla oskab Teid paremini informeerida.