tükk tupel 09.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen 19aastane ja avastasin eile õhtul endal tupe juurest mingi tüki. mis see olla võib? see peab olema alles hiljuti tekkinud, sest ma pole seda varem täheldanud. kindlasti pöördun ka oma naistearsti juurde, kuid kuna sinna ei saa nii kiiresti, siis palun teid,et te saate mind et kuidagiviisi aidata juba. ette tänades...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Väga raske on nii vähese informatsiooniga diagnoosida.Võimalik,et tegemist on lima- või rasunäärme ummistusega,aga siis on see tükk kaunis väike (umbes nagu aknepunn näol).Võib olla on tegemist laia kondüloomiga,mis viitab papilloomviiruse olemasolule.Kui see tükk tundub olevat häbememoka sees,võiks see viidata algava Bartholininäärme põletikule.Pöörduge ikka abi saamiseks günekoloogi vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli