rinnast eritus 18.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 24 aastane, pole sünnitanud, kasutan rasedusvasaseidtablette - pole neid vahetanud, mens käib korralikult, aga viimased kaks nädalat on ühest rinnast eritunud valget vedelikku - nagu piim, mis selle põhjus võiks olla. Mingeid ravimeid ka ei kasuta, ega vitamiine. kas tegu võib olla äkki kasvajaga või mingi muu haigusega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei nimeta Te , milliseid antibeebipille tarvitate ning millisest kuust ja aastast alates.
Noortel naistel on tavaliselt tegemist kas hormonaalsete häiretega või põletikega, vahel ka healoomuliste tsüstidega.
Soovitused.
-tarvitage antibeebipille skeemi 21+7 järgi ning märkige kalendrisse 7-tabletivaba päeva
-perearstil tuleks teha vereanalüüs põletikenäitajatele
-rinnanäärmed tuleks kontrollida naistearstil peale günekoloogilist kontrolli 7. tabletivabal päeval või vahetult enne uue tabletilehe alustamist, vajadusel rinnanäärmete ultraheliuuring
-kahtlusel hormoon prolaktiini tõusule on võimalik hormoonanalüüs verest
-rinnanäärmeid ei tohiks traumeerida ja masseerida ning pigistada nibust
-kui on tegemist kõrge östrogeenisisaldusega pillidega, tuleks need asendada madalamadoosilistega
Tulge/minge perearstile ja naistearstile probleemi lahendamiseks.
Naistearst G.Litter