Suurenenud munasari 10.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Rutiinse günekoloogilise läbivaatuse käigus leiti suurenenud vasakpoolne munasari.Olen 31-aastane,5 viimast aastat kasutanud Logesti tablette,sünnitanud ei ole,mingeid gün.haigusi varem põdenud ei ole.Saatekiri anti ultraheliuuringule peale järgmist menstr.Alguses ei tundnud seal allkõhus mitte midagi ,nüüd mõni nädal peale arsti juures käiku on tekkinud ebamäärane pingetunne vasakul pool alakõhus,valulikkus katsudes ja ilma,alakõht oleks nagu "midagi täis".Olen täiest endast väljas ja ei jõua seda UH uurinut ära oodata,samas kardan ka,millised võivad olla diagnoosid,kas tegu võib olla ka pahaloomulise kasvajaga?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Hirmust kasvaja ees olete hakanud tundma pingetunnet alakõhus, see reaktsioon on puhtalt psühholoogilist laadi. Kuni arsti visiidini tundsite ju ennast hästi! Arvan, et Te ei peaks muretsema, palpatsioonil tuntav normist veidi suurem munasari ei tähenda alati tsüsti või mõnda teist muutust munasarjas. Seetõttu ongi vajalik ultraheli uuring, et munasarjad üle vaadata. Kuna võtate pille, siis tõenäosus, et tegemist on tsüsti või tsüstoomiga, on minimaalne. Parim, mis saaks praeguses olukorras teha, on võimalusel varem minna ultraheli uuringule, et probleemile vastust saada.