menstruaaltsükli suur kõikumine 18.07.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane naine, siiani oli menstruatsioontsükkel korrapärane (28 päeva+-1 päeva). Viimased neli tsüklit aga 16 päeva, 18 päeva, 20 päeva ja 38 päeva. Antibeebipille ei tarvita. Vahel tunnen alakehas valusid (pole seotud menstruatsiooni algusega), mõnikord on valud tugevad. Kas need kaks asja võivad olla seotud, millest on selline kõikumine põhjustatud?

Aitäh.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Valulikkus alakõhus koos tsükli kõikumisega võib viidata põletikule või munasarja tsüstiliste muutustega. Pöörduge naistearsti pole, et selgitada valude ja tsükli kõikumise põhjus.