14 aastase päevad 26.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus järgmine- minu 14 aastasel tütrel kestavad päevad 3-4 päeva, aga umbes nädal peale päevade lõppemist üks päev määrib. Päevad hakkasid tal 13 aastaselt ja aasta jagu oli kõik normaalne. Millega võiks olla tegu, kas peaks pöörduma arstile. Valusid määrimisega ei kaasne, lapsele on see aga lihtsalt ebamugav.
Äitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Siin ei ole midagi ohtlikku.Tegemist on ovulatsioonile kaasneva määrimisega ja ravi Teie tütar ei vaja.Edu soovides,Maie Väli