Tupe sein... 26.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Leidsin oma tupeseinas munataolise moodustise. Kui viin keskmise sõrme tuppe, siis ulatub sõrm täpselt selle moodustiseni, see asub tupe "seljapoolses" seinas. Millega on tegu?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Suure tõenäosusega on tegu emakakaelaga. Kui Te varem ei ole moodustist tundnud, võiksite käia ka naistearsti juures. Mõnikord võivad tupes esineda ka tsüstid.
Tervitades Aire Sekavin