millal ei jää suure tõenäosusega rasedaks? 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas vahetult enne ja pärast päevi ei jää rasedaks?
Mul selline mure,et söön rasestumis vastaseid tablette ja eelmine kuu jäid päevad ära kuigi olen neid tablette söönud juba viis aastat?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kui ei tarvita antibeebipille, siis ~1 nädal enne menstruatsiooni peaks olema suhteliselt ohutu, kuna teoreetiliselt peaks ovulatsioon olema toimunud.
2. Kui tarvitate antibeebipille õigesti skeemi 21+7 järgi, ei oksenda, ei unusta ja Teil ei esine kõhulahtisust, siis on toime ~100% lähedal.
3. Hirmu korral võite alati hommikusest uriinist teha rasedustesti ja eriti enne uue tabletilehe alustamist.
4. Pillide pikaaegsel tarvitamisel vähenevad vereeritused.