Ujumine "päevade" ajal 19.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et plaanime abikaasa ja sõpradega reisi märtsi lõpul soojale maale, kuid just kahjuks sel ajal päeksid mul olema "päevad". Kas see tähendab, et mulle on ujumine keelatud? Olen kuulnud ka sõbrannade käest, et nemad on siiski päevade ajal ujumas käinud, kuna tampoone kasutades ei ole midagi karta. Kas see jutt vastab tõele?
Ette tänades, Einika.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Võib küll tampoone kasutades ujuda. Juhul kui muidugi on väga vererohked päevad, siis on ebamugav ikkagi. Võimalus on ka päevad edasi lükata, selleks peate aga pöörduma günekoloogi poole retsepti ravimi järgi. Juhul kui tarvitate pille, siis võtke pille seni kui soovite mitte menstrueerida, tavapärast vahet ei tee. Dr Kadastik