kusepidamatus 19.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 40-aaastane. Mõnikord orgasmi ajal eritub iseeneslikult väikeses koguses uriini. Mida ette võtta? Kui väikestele probleemidele mitte tähelepanu pöörata, tikuvad need suureks probleemiks kasvama. Kas seda probleemi saab lahendada mingite võimlemisharjutustega või peaks juba praegu arsti poole pöörduma?
Tänades1

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ilmselt võib teil kujuneda edaspidi väike inkontinents., kuid ei pruugi ka nii olla. Soovitaks olla sportlik ja teha eriti harjutusi vaagnapõhjale ja kõhulihastele. Ka ujumine on hea. DR Kadastik