Menustruatsiooni ärajäämine 18.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 20-aastane. Võtsin pikka aega Loegstit, aga kuna tekkisid tsüklivälised määrimised, läksin üle Tri-Minuletile, sellega läks asi veel hullemaks ja otsustasin üldse mitte tablette enam võtta. Kasutame kondoomi. Peale tablettide ära jätmist menstruatsiooni ei toimunud ja arts kirjutas tablette, mis kutsusid menstruatsiooni esile. Kaks kuud oli kõik korras, nüüd oleks u 4ndal veebruaril pidanud menstruatsioon hakkama. Üleeile hakkas kõht natuke valutama, nagu tavaliselt menstruatsiooni ajal ja hakkas pruunikat voolust tulema, aga verd ei tule. Millest võib see olla ja kas peaks arsti poole pöörduma või äkki ikka hakkab menstruatsioon?

Ette tänades,

K

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Pöörduge ikka günekoloogi poole .Vaja oleks määrata seerumis hormoonide sisaldus ja vastavalt sellele ka ravi määrata.Edu soovides,Maie Väli