kandidoos? 16.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
See on vist veidi tavatu, et teie poole pöördub meespatsient aga ma lihtsalt tahaks teie arvamust kuulda. Kas ja kuidas ja kus oleks võimalik teha analüüs, mis selgitaks välja selle kas mul on kandidoos või mitte? Lugu lihtsalt selles, et naha- ja suguhaiguste arst diagnoosis mul umbes aasta tagasi, visuaalselt vaatlusel ja minu jutu põhjal kandidoosi. Aasta jooksul olen kasutanud igasuguseid kreeme, salve, tablette, vitamiine jne. kuid probleem lahenenud pole. Nüüd mul on tekkinud teatav kahtlus, et kas see diagnoos ikka on õige ja kui see on õige, siis kas mul on veel kunagi lootust elada normaalset elu? Mida teha, kelle poole pöörduda?

Veidi lootusetu mees Tallinnast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Küsimus on õigesti suunatud, sest ravime ka kõik partnerid.
Tunnustan Teie tublidust.
Enamikel juhtudel on seeninfektsiooni diagnoos visuaalselt õige ja ei vajagi uuringuid. Meestel Balanitis mycotica.
Uuringud on võimalikud, külv seentele, tavaline vastus on Candida albicans, siis on täpsustatud diagnoos kandidiaas.
Teil on õigus, on ka teisi seente tüvesid ja on võimalik määrata ka ravimtundlikkust.
Lootust on elada kunagi normaalset elu.
Tuleb pöörduda eraarstile ja paluda teha Teie soovil uuringud külvid erinevatele tekitajatele, seentele ja ravimtundlikkuse määramine.
Võiksite ka minu eravastuvõtule tulla analüüsideks , kuid kaebuste puhul on parem androloog dr. Punab, kes võiks välistada prostatiidi kahtlused. Tel. sekretäril 6504394.
Naistearst G.Litter