läbipaistev eritis 16.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 47 aastane naine ja mind häirib juba mõni aasta menstruatsioonijärgselt umbes 2 nädalat tupest erituv voolusetaoline läbipaistev vedelik. Kogu selle
aja pean kandma pesukaitseid ja neid päevas mitu korda vahetama. Millest
võib selline voolus tingitud olla?

Lugupidamisega

Tiina

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Tiina!
Tegemist võib olla suguteede põletikuga ja soovitan siinkohal analüüsideks pöörduda naistearsti poole. Aastas korra peab käima profülaktilisel günekoloogilisel läbivaatusel, siis uuritakse ka emakakaela rakkude seisundit (PAP analüüs).