kaal ja hormoonid 16.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin 2002 a oktoobris Minuleti võtmise, pärast mida muutus aasta jooksul tsükkel ebaregulaarsemaks, päevad kestavad 10-13 päeva ja aastaga tõusis ka kaal ligi 20 kg. Samuti ei õnnestunud aasta jooksul rasestuda. Arst määras 2 kuud ravi estrofem0+duphastone, loodan, et ravi aitab rasestuda, kuid kas on võimalik, et nende hormoonide tarvitusel hakkaks ka kaal langema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ei usu hästi,et kehakaalu tõus on seotud Minuleti järelejätmisest.Estrofem ja Duphaston peaks aitama rasestuda,kas kehakaal sellega langeb,on väga individuaalne ja reeglina see ravimkombinatsioon kaalu ei langeta.Pigem tuleks ikka toiduga kaalu korrigeerigeerida.Edu soovides,Maie Väli