äkki seen? 13.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et peale viimaseid päevi on suguelundi piirkonnas jube sügelus ja kipitab, voolus on ka suurenenud ja kergelt beežikas ja paks. Mis mul viga on? Partner on olemas, kuid kasutame ALATI kondoomi, pille ei võta, kuna ei kirjutatud välja, öeldi, et liiga kõrge vererõhk. ( kui ma ei eksi siis oli mingi 170/125 vms) Seega suguhaigused saab vist välja jätta? Ise kahtlustan, et äkki on seen, sest olin hiljuti haige (kopsupõletik ja põskkoopa põletik) ning sain raviks 30 päeva antibiootikume, seega kas on võimalus, et nendest selline olukord? Muretsen kohutavalt ja arstile sain aja alles kahe nädala pärast. Ehk oskate teie mulle midagi tarka ja lohutavat öelda. Olen kogu aeg pesnud end intiimpesu geeliga, kuid kannan sünteetilist pesu ja kasutan kogu aeg pesukaitsmeid, olen kuulnud, et ka nendest võib kuidagi seene saada?
Ette tänades
Murelik Neiu 19a

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale pikaajalist ravi antibiootikumidega tekib väga sageli tupeseen. Sügelus tupes ja välisgenitaalidel on tüüpiline kaebus seeninfektsiooni korral. Tupeseene raviks kasutatakse seenevastaseid tupekuule-ja salve, vajadusel ka tablettravi. Apteegist on vaevuste leevendamiseks käsimüügist saadaval Femigeel.