imelik tupeeritus 13.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 19.aastane ja mu probleem seisneb selles,et peale igat vahekorda esineb mul vere taolist limajat eritust tupest.Märkida tuleb ka seda,et alustasin just rasestusvastaste tablettide kasutamist (Logest).Millest see kõik võib tuleneda?Sest pean nüüd kogu aeg pesukaitseid kasutama,nagu menstruatsiooni ajal.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna alustasite just pillide kasutamisega, on veresegune voolus suure tõenäosusega seotud just sellega. Sellist ebaregulaarset määrimist esineb tavaliselt kuni kahe esimese kuu jooksul ja see kaob. Kui veritsused jäävad püsima, pöördu kontrollile naistearsti poole.