probleem pärast vahekorda 12.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist.Olen 20.aastane,alustasin just rasestumisvastaste tablettide võtmist.Ning probleem seisneb selles,et peale igat vahekorda,eritub tupest vere taolist lima.Millest see võib tuleneda?Ette tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui alustasite rasestumisvastaste tablettide kasutamist võib esimesel kuul esineda tsükli väliseid määrimisi. Kui Teil esieneb ka teisi kaebusi (vooluses muutusi või kõhuvalu) tuleks põletiku välja selgitamiseks pöörduda naistearsti poole. Kui probleem püsib ka järgmise tsükli ajal soovitam kindlasti naistearsti kontrolli ja vajadusel vahetada pillid teiste vastu.
Tervitades Aire Sekavin