Seenkolpiit 11.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 33a naine ja hiljuti lõi mul elus esimest korda välja seenkolpiit. Sain perearsti käest vaginaaltabletid klotrimasool ja õnneks hakkab see õudus taanduma. Tarvitan antibeebipille mercilon ja antidepressanti paroxetin, lisaks enne haiguse avaldumist põdesin mingit kerget külmetus- või viirushaigust . Kurk oli haige, kerge palavik, olin ka üsna suures stressis . Olen kindel, et korraliku 6-e päevase raviga saan ilusti terveks aga probleemiks on mu partner. Tema süüdistab mind iga päev "litsilöömises" ja ka temal on haigus kergelt paar päeva pärast vahekorda tunda andnud, lisaks kujutab ta nüüd ka haigust psüühholoogiliselt hullemaks. Kuna perearst ja tean, et ka ühe mu raseda sõbranna puhul naistearst ei rääkinud midagi partneri ravist , igalpool internetis ja ravimiinfolehtedel aga soovitakse ravida ka partnerit, siis olen momendil väga nõutu - minu partner arsti juurde sellist häda kurtma küll ei lähe . Mul on olemas ka klotrimasooli1 % -line kreem, mis ühes apteegis oli müügil retseptita . Kas see oleks partneri puhul piisav ja kui pikalt peaks ravima ja kas üldse oleks vaja muretseda ennem kui haigus pole korduma hakanud ? Mida ma peaksin tegema ja kas on kuskil nt. raamatukogus rohkem infot antud haiguse kohta ?
Vastust oodates ja väga tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Partner peaks aru saama, et kui naisel on tupeseen, siis võib see probleeme tekitada ka temal ja et seeninfektsioon pole suguhaigus. Tupeseen on väga sage probleem ja sageli põhjustatud just organismi vasupanuvõime langusest ( haiguse järgselt, tugevast stressist jne.). Meeste puhul on abi Clotrimazol-kreemist, mida tuleb määrida 5 päeva jooksul. Meestearst dr. Punab on vastanud paljudele samalaadsetele meeste probleemidele, lugege ka neid küsimusi-vastuseid.