koostoime 10.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mu küsimus on seoses tablettide võtmisega. Olen Dianet kasutanud 3 kuud. Eelmised tabletid ei sobinud ja 2 kuud tundus, et Diane sobib- ei olnud vahemäärimisi ja "päevad" hakkasid 3. tabeltivabal päeval. Viimane kord aga oli lehelt võtta veel 4 tabletti, kui tekkis määrimine ja päevad hakkasid mitte 3. vaid 2. tabletivabal päeval. Kas on põhjust muretsemiseks? Põletikke ega haigusi ei tohiks olla.
Soovin ka võtma hakata Berocca vitamiine. Kas see võib mõjutada tablettide toimet?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Muretsemiseks pole põhjust. Menses võib alata väikeste kõikumistega. Vahemäärimised võivad olla alguses. Hiljem peaks organism harjuma. Kui tekib suurem veritsus vahepeal, siis peaks pillid vahetama või üldse mitte kasutama ja mõelda teistele vahenditele.Dr Kadastik