seened 10.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 19a. 10 kuuse lapse ema.Mul on juba 2x olnud seened.Arst on kirjutanud küll rohud välja aga kipuvad ikka tagasi tulema.Kas mu arst ei vöi eksida?Äkki on mul midagi muud?Olen oma mehega juba 3,5 aastat koos.Ja selles ei saa probleem olla,et keegi mind nakatab.Enne rasedust ja raseduse ajal oli köik korras.Aga peale sünnitust on köik nagu paigast ära.Mul on ka spiraal pandud(tablette unastan vötta).Olen ka korralik oma hügieeni suhtes.
Seebiga ei pese.Mulle tehti peale sünnitust ka ömblused.Sealt annab seksi ajal valu tunda.Sest nahk on pingul.Kas selle naha vigastamisel(seksi ajal)vöivad ka seened tulla.Ma ei tea kohe mida teha.Ei ole enam isu sünnitadagi ,kui sellised hädad tulevad.Kas mu mees peab ka ennast ravima?Mingeid kaebusi tal ei ole.Minu ravist kuni siiani oleme kondoomi kasutanud,et kindlad olla,et temalt ei saa.Aga tunnen ,et hakkab jälle pihta.Kas seeni on siis nii raske ravida?Aidake

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tupeseenpõletik ei ole klassikaline suguhaigus, mis võib ägeneda ka mittesugulistel põhjustel.
Lugege ka eelnevaid vastuseid, sisestage otsingusse tupeseen.
Spiraaliga naistel esineb sagedamini bakteriaalset vaginoosi.
Meestearst dr.Punab soovitab meestel teha sperma analüüs ja välistada prostatiit.
Ravida ei ole tupeseenpõletikku raske, kuid tervistumine sõltub vaid Teie organismi vastupanu tugevusest.
Aidata saaksin vaid reaalsel vastuvõtul.