ureaplasma ja herpes 08.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!!
Sooviks kysida,ehk oskate öelda kas ureaplasma bakter levib kah suuseksi kaudu(v kui suur on võimalus) ja kas suguhaiguste herpese korral levib see kah alati edasi ilma kaitsmata vahekorra ajal v on sel kah mingid staadiumid kus ta ei ole partnerile nakkav?????
Ette tänades...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Genitaalherpese levik toimub läbi vigastatud naha või limaskesta spermaga,tupevedeliku või süljega.Nakkuse edasikandmiseks on vajalik otsene kokkupuude haiguskoldega(näit.villid,haavanduvad pinnad). Ureaplasma ei levi suuseksi kaudu.Edu soovides,Maie Väli