Menstruatsioonist-Logest 08.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus, kas nii tohib teha:ma tahan paari päeva (3-4 päeva) menstruatsiooni edasi lükata. Kas tohin võtta logesti II-st karbist 3-4 tabletti ja siis teha 7 päevane paus ning siis jätkata juba II logesti karbiga, kus olen eelnevalt mõned tableid juba ära võtnud (seega esimesest karbist võtaksin kõik tabeltid+4 tabletti teisest karbist). St II tableti periood tuleb lühem. Kas nii tohib teha? Või on parem/kasulikum kaks logesti karpi järjest võtta?

Tänud,
L

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Võite päevade edasilükkamiseks vajaliku arvu pille võtta teisest karbist juurde, teha seejärel 7-päevane paus, kuid siis tuleb teha taas 21-päevane tsükkel, sest lühem periood pillidega ei kindlusta rasestumisvastast kaitset. Seega soovitan jättagi 1 karbi nii-öelda tsükli nihutamiseks, et siis sealt korduvalt tablette vajadusel kasutada.