tablettide võtmine 05.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole sellises küsimuses, et kuidas käituda kui beebipillide võtmises on tekkinud 10 päevane paus. Olen Jeanine tablette regulaarselt võtnud nii 10 kuud, nüüd tekkis vahe, sest tablette ei olnud võimalik saada.
Millal peaksin neid jälle võtma hakkama? Kas tuleks oodata päevade alguseni ja siis esimesel päeval võtma nagu tablettide esmakordse kasutamise puhul?

Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Katrin!
Kui nüüd peale 10 päevast pausi alustada tablettide võtmisega, siis selle kuu jooksul ei saa arvestada pillide rasestumisvastase efektiga ja tuleb kasutada lisakaitsevahendit(kondoomi). Võimalik on ka vähene määrimine esimeste nädalate jooksul. Soovitan alustada järgmise tsükli I päevast.