14 a. tüdruku menstruatsioon 05.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kõigepealt tänud, et oma suure töökoormuse juures leiate aega ka siin esitatud küsimustele vastamiseks. Minul mure järgmine: minu 14 a. tütrel (menstruatsioon on tal käinud umbes 7-8 kuud) on seekordne menstruatsioon veninud väga pikale-see kestab juba üheksas päev. Tavaliselt on tal olnud ligikaudu 5-7 päeva. Kas peaksin minema temaga naistearsti juurde? Uurisin asja, aga arsti juurde saaksime alles kuu aja pärast. Kui on vaja, läheme loomulikult
erakliinikusse, aga tahakski enne teada-kas peaksime koheselt kuskile pöörduma või ootama-äkki läheb kõik jälle normi ja sellised kõrvalekalded on normaalsed?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Soovitan esmaselt pöörduda perearstile, et määrata veres hemoglobiinisisaldus, välistamaks kehvveresust.
Oluline on ka veresuhkru ja kliinilise vere analüüs.
2. Edasi peaksite pöörduma lastegünekoloogile, minu asutuses dr. Edda Väin.
3. Tütar peaks märkima kõikide menstruatsioonide 1. päevad ja lugema m.tsüklite pikkused. Vereanalüüside vastuste koopiad tuleks kaasa võtta.
Oluline on informatsioon kõikide läbipõetud (laste) haiguste kohta.
Üldregistratuur 6061670.