Higistamine 31.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas on mingi võimalus leevendada menopausist tingitud liigset higistamist? Eriti talvisel ajal suur mure, kuna pidevalt nahk märg ning seega suurem oht külmetuda. Tehtud on ka kilpnäärme uuring, juhuks, et higistamine tingitud sellest, kuid mingeid probleeme ei olnud. Olen kuulnud tablettidest, mis higistamist vähendavad ning soovitavad just menopausi ajal. Hormoonravi pole vajalikuks peetud, kuna muidu kulgeb kõik normaalselt. Ema 55 a vana.
Tänud ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Minu arvates aitaks ikka kõige paremini hormoonasendusravi.Kes seda ravi vajalikuks ei pidanud? Isegi siis,kui menstruatsioonitaoline vereeritus veel kestab,oleks juba higistamishoogude tõttu see Teile näidustatud.Higistamist vähendavad ka depressioonivastased vahendid,aga selles suhtes soovitan konsulteerida oma perearstiga.Edu soovides,Maie Väli