lastetus 13.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Septembris 2000.a. tehti mulle laparaskoopia tulemuseks avastati munajuhade mitte läbilaskvus.Kas tänapäeval on võimalik munajuhade nö läbipuhumine või on mul ainus võimalus kunstlikviljastamine?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ilmselt tehti Teile diagnostiline laparoskoopia,mille käigus avastati munajuhade läbimatus. Tänapäeval kasutatakse enam laparoskoopilist kirurgiat kui nö läbipuhumist munajuhade ummistuse korral.Jääb arusaamatuks, miks seda ei tehtud juba diagnostilise laparoskoopia ajal kui leiti et munajuhad on läbimatud.Pöörduge oma günekoloogi poole,kes annab Teile vastavat selgitust.