valud päevade ajal 30.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mu mureks on suured valud menstruatsiooni 1 ja 2 päeval, vahest hakkab kõht valutama ka juba nädal enne.
Lõpetasin pool aastat tagasi Logesti kasutamise, sest mul tekkisid sellest peavaluhood ja iiveldus. Nüüd pool aastat hiljem on mul karvakasv suurem jalgadel ja häbeme piirkonnas, enne Logesti tarvitamist ei olnud seda muret. Ja ka Logesti tarvitamise ajal mitte, aga nüüd näevad jalad nagu mehel juba välja:D
Logesti tarvitamise ajal hakkas samuti mu kaal tõusma ja peale lõpetamist tõusis edasi, nüüdseks olen juurde võtnud 15 kilo. Varemalt olin keskkohast väga peenike ja enamus selles 15 kilost on kogunenud mul just kõhule..selline suur rasvavolt ümber kõhu. Käin trennis, toitun normaalselt, aga kaal tõuseb aeglaselt aga visalt edasi.
Kas nende kõhuvaludega on mul mõtet pöörduda günekoloogi poole, või on need tühised ja peaksin edasi kannatama? Ja mis tingib sellise karvakasvu suurenemise ja rasvumise kõhu piirkonnas?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Günekoloogi poole on igal juhul vajalik pöörduda juba sellepärast,et menstruatsioonivaludele leevendust saada.Logest ei põhjusta karvakasvu suurenemist ega kehakaalu tõusu.Võiks konsulteerida ka endokrinoloogiga kehakaalu tõusu tõttu. edu soovides,Maie Väli